НОВІТНІ ЗВАРЮВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ НАПЛАВЛЕННЯ

новітні зварювальні технології для наплавлення
 

Наплавлення широко застосовується для отримання на поверхні деталі шарів потрібного хімічного складу і структурно-фазової будови для підвищеної зносостійкість поверхні. Процес наплавлення суттєво впливає на структурно-фазові перетворення в металі. В процесі наплавлення проходить одночасне плавлення основного і присадкового матеріалів і формування загальної – спільної ванни рідкого металу, яка забезпечує їхнє активне перемішування. Отриманий в результаті такого змішування матеріал, володіє індивідуальним хімічним складом, що відрізняється від хімічного складу вхідних компонентів. Відповідно змінюється і механічні властивості. При ручному електродуговому наплавленні доля участі основного металу в першому шарі коливається в межах 50-60%, для другого складає 25-35% і т.п. Суттєвий розігрів біляшовної зони  інтенсифікує активне перемішування металів. 
Зважаючи на те, що основою для наплавлення виступає зазвичай конструкційна сталь, а наплавлений шар у більшості є високолегованим металом, отримати очікуваний хімічний склад (властивості) можна лише при багатошаровому електродуговому наплавленні. Одночасно треба зауважити, що середні критичні величини зношування до втрати роботоспроможності деталлю, дуже рідко перевищують 2-3 мм. Таку геометрію можна відновити навіть одношаровим наплавленням, якщо суттєво зменшити або уникнути перемішування. 
Процес СМТ ("cold metal transfer" – холодний перенос металу) передбачає використання обладнання, яке дозволяє подавати зварювальний (наплавлювальний) дріт в зону зварювання реверсивно, в залежності від етапу та параметрів процесу - після створення короткого замикання, дріт реверсивно відходить від зварювальної поверхні на певну відстань, а електрична дуга що загорілася, розігріває поверхню зварювання і торець дроту до утворення краплі. В цей момент, керуючий пристрій спрямовує дріт до зварювальної поверхні, куди і "всаджується" крапля – процес повторюється до 70 разів на секунду.
Як що при традиційному електродуговому процесі наплавлення дріт, який слугує електродом, подається безперервно і дуга суттєво розігріває зону зварювання, то при процесі СМТ тепловий вплив зменшується на 20-30%.
Аналіз технології СМТ дає можливість означити перспективність застосування процесу для наплавлення, завдяки зменшеному нагріву, неістотності перемішування основного та електродного металу, зменшених деформацій.


Комментариев нет:

Отправить комментарий